فارغ از نوع، مدل، طرح و جنس یک سینی، بدون شک می‌توان سینی را یکی از ضروری‌ترین بخش‌های سرویس آشپزخانه به شمار آورد.
برخی افراد ممکن است یک سینی استیل گرد را مناسب بداند، فردی دیگر سینی استیل مربعی را بهترین انتخاب بداند و …؛ البته اینکه سینی به عنوان سینی چای ( سینی استیل چای، سینی پلاستیکی و … ) مورد استفاده قرار بگیرد و یا جهت مصارف دیگر، خود نکته‌ای است که نیاز به بررسی جداگانه‌ای دارد.

واقعیت این است که فارغ از سایر مصارف، سینی یکی از وسایل اصلی و اساسی هنگام مهمانی‌ها و مراسمات و پای ثابت آن‌ها به شمار می‌آید.
به مرور زمان و با پیشرفت تکنولوژی و با توجه به سبک زندگی قرن حاضر، هم راستا با سایر لوازم خانگی و سرویس آشپزخانه، سینی‌ها نیز از نظر شکل، وزن، جنس و طرح‌ها ، دچار تغییراتی شده‌اند.
زمانی که برای خرید یک سینی به فروشگاه لوازم خانگی و سرویس آشپزخانه مراجعه نمایید، با حق انتخاب‌های بسیار متنوعی روبرو خواهید شد، سینی استیل گرد، سینی استیل مربعی، سینی استیل چای، سینی استیل مستطیلی و … ، وجود چنین تنوعی ممکن است شما را برای یک انتخاب دقیق دچار سردرگمی کند.
شاید اگر بخواهیم بدون توجه به جنس سینی (سینی استیل گرد ، سینی استیل مربعی ، سینی پلاستیکی ، نقره و … ) و نوع کاربرد آن‌ها ( سینی استیل چای، سینی پذیرایی و … ) آن‌ها را به عنوان یکی از ضروری‌ترین لوازم سرویس آشپزخانه دسته بندی کنیم، بتوان رایج‌ترین انواع سینی را در موارد زیر دسته بندی نمود:

• سینی گرد
• سینی مربع
• سینی بیضی
• سینی مستطیل
• سینی پایه دار
• سینی بدون پایه
• سینی دسته دار
• سینی بدون دسته
• سینی طرح دار (نقش دار ، نقره کوب ، طلاکوب و …)
• سینی ساده
• و …


بهترین سینی کدام است؟

ما در اکثر مقالات، به این سوال پاسخ می‌دهیم که بهترین و یا برترینِ فلان وسیله کدام است؟

هنگامی که با دقت به پاسخ‌های ارائه شده دقت نمایید، در تمامی آن‌ها به این نکته اشاره شده است که بهترین یا برترین بودن هر چیزی و به خصوص لوازم خانگی، لوازم آشپزخانه و سرویس آشپزخانه، در درجه اول بستگی به نیاز و سلیقه مصرف‌کننده دارد.
یعنی پس از اینکه نیاز و سلیقه مصرف‌کننده مشخص گردید، آن زمان است که می‌توان بر اساس برخی معیارها، به بررسی این موضوع پرداخت که بهترین یا برترین بودن یک وسیله، در گرو چه ویژگی‌های می‌باشد.
به عنوان نمونه در مورد سینی، ممکن است برخی‌ها برای پذیرایی از مهمانان خود از سینی چای استیل استفاده کند و فردی دیگر تمایل به استفاده از سینی‌های نقرهدر لوازم آشپزخانه خود داشته باشد و برخی‌ها هم از سینی پلاستیکی استفاده نماید.
ممکن است برخی علاقه چندانی به سینی استیل گرد، سینی استیل مربعی، سینی استیل چای و موارد مشابه در سرویس آشپزخانه خود نداشته باشند، در حالی که برخی‌های دیگر، به چنین سینی‌هایی علاقه‌ای خاص داشته باشند.

در چنین شرایطی حق با کدام یک از افراد است؟ آیا می‌توان حق را به برخی داد و از دیگران خرده گرفت؟ به هیچ وجه چنین عملی منطقی و درست نمی‌باشد. زیرا سلیقه هر فردی متفاوت است.
فردی ممکن است تمایل داشته باشد تا از سینی‌های فانتزی برای پذیرایی‌های خود استفاده نماید و برعکس، فردی تمایل به استفاده از سینی‌های اشرافی و حتی نقره‌کوب و طلاکوب داشته باشد. تمامی این موارد سلیقه‌ای و امری کاملاً شخصی است.

دیدگاهتان را بنویسید