انتخاب نوع و مدل سینی، مشابه تمامی لوازم خانگی و سرویس آشپزخانه، کاملاً به نیاز و سلیقه شما بستگی دارد و تنها شما هستید که می‌توانید مناسب‌ترین گزینه را انتخاب نمایید.
اما توصیه ما به شما این است که در هنگام خرید سینی (سینی استیل گرد ، سینی استیل مربعی ، سینی استیل چای ، سینی پلاستیکی و…) در کنار تمامی معیارهایی که برای انتخاب یکی سینی به عنوان یکی از لوازم سرویس آشپزخانه، حتماً چند معیار ساده را مورد توجه قرار دهید تا بتوانید انتخاب مناسب‌تری داشته باشید.

جنس سینی سرویس آشپزخانه

جنس سینی ( فلز، پلاستیک، ملامین، چوب و … ) نقش بسیار مهمی هم بر روی استحکام آن دارد و هم اینکه در طرح و زیبایی آن اثری مستقیم خواهد داشت. بر این اساس شما بایستی در قدم اول، مشخص نمایید که کدام جنس از سینی سرویس آشپزخانه مناسب سلیقه و نیز پاسخگوی نیاز شما می‌باشد.

شکل سینی سرویس آشپزخانه

فارغ از اینکه سینی مورد نظر شما یک سینی استیل چای و یا برای هر استفاده دیگر باشد، می‌تواند گرد، مربع، مستطیل، بیضی و … باشد، انتخاب هر نوع شکلی برای سینی آشپزخانه کاملاً سلیقه‌ای است. همان‌طور که اشاره شد، برخی ممکن است سینی استیل گرد را متناسب با نیاز خود بدانند و برخی دیگر سینی استیل مربعی و …؛ خیلی مواقع شکل سینی در لوازم آشپزخانه با توجه به جنسی که دارد زیبا می‌باشد. مثلاً ممکن است برخی‌ها سینی گرد فلزی را زیباتر از سینی گرد چوب یا پلاستیکی بدانند.
در کل نیاز است تا پس از انتخاب نوع جنس سینی، شکلی مناسب با نیاز و سلیقه خود انتخاب کنید. ( سینی استیل گرد ، سینی استیل مربعی و … )

طرح سینی سرویس آشپزخانه

توجه به طرح سینی در لوازم آشپزخانه، سومین معیاری است که پس از جنس و شکل سینی، می‌تواند به داشتن یک انتخاب بهتر بسیار به شما کمک نماید.
طرح سینی می‌تواند فانتزی یا رسمی (مجلسی) ‌باشد. دارای نقوش مختلف باشد و یا اینکه کاملاً صاف و بدون طرح باشد. طبیعتاً هر نوع طرحی در یک جنس خاص، تبلور بیشتری دارد.

سایز سینی سرویس آشپزخانه

اندازه سینی به عنوان لوازم آشپزخانه بستگی به میزان جمعیتی دارد که شما قصد دارید به پذیرایی از آن‌ها بپردازید. به بیانی دیگر، اندازه سینی را با توجه به نیازتان انتخاب کنید. اگر پرجمعیت هستید، طبیعتاً نیاز به سینی آشپزخانه بزرگی دارید، اما اگر جمعیت خانواده شما زیاد نمی‌باشد، قطعاً یک سینی کوچک یا متوسط، جوابگوی نیاز شما خواهد بود.

نوع کاربری سینی سرویس آشپزخانه

پس از اینکه شما جنس، شکل، طرح و سایز سینی مورد نظر خود را انتخاب کردید، لازم است که در خصوص نوع کاربری و میزان راحتی استفاده از آن تصمیم نهایی خود را بگیرید. در یک دسته بندی کلی می‌توان سینی آشپزخانه را از نظر کاربری در انواع دسته دار، بدون دسته، پایه دار، بدون پایه و … قرار داد.
طبیعتاً نوع نیاز و سلیقه هر فردی، همان‌طور که در انتخاب جنس، شکل، طرح و سایز سینی اثرگذار است، در انتخاب نوع کاربری سینی نیز بسیار مهم و حائز اهمیت است.

دیدگاهتان را بنویسید